2211YA250561KCTSPU
Mfr.Part #
2211YA250561KCTSPU
Description
CAP CER 560PF 250V C0G/NP0 2211
Size / Dimension :
0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
560pF
Knowles Syfer 2211YA250561KCTSPU
FlexiCap 2211 5728Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm C0G NP0 1B ±10% 560pF