2211YA250560GCRSPU
Mfr.Part #
2211YA250560GCRSPU
Description
CAP CER 56PF 250V C0G/NP0 2211
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Capacitance :
56pF
Voltage - Rated :
250V
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Knowles Syfer 2211YA250560GCRSPU
FlexiCap 2211 5728Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm C0G NP0 1B ±2% 56pF