2211YA250391KCRSPU
Mfr.Part #
2211YA250391KCRSPU
Description
CAP CER 390PF 250V C0G/NP0 2211
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
Capacitance :
390pF
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V
Knowles Syfer 2211YA250391KCRSPU
FlexiCap 2211 5728Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm C0G NP0 1B ±10% 390pF