2211YA250390KCRSP
Mfr.Part #
2211YA250390KCRSP
Description
CAP CER 39PF 250V C0G/NP0 2211
Capacitance :
39pF
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Ratings :
X1, Y2
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
2211YA250390KCRSP
Knowles Syfer 2211YA250390KCRSP
FlexiCap 2211 5728Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm C0G NP0 1B ±10% 39pF