2211YA250271GCTSPU
Mfr.Part #
2211YA250271GCTSPU
Description
CAP CER 270PF 250V C0G/NP0 2211
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±2%
Capacitance :
270pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Knowles Syfer 2211YA250271GCTSPU
FlexiCap 2211 5728Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm C0G NP0 1B ±2% 270pF