2211YA250181FCRSP
Mfr.Part #
2211YA250181FCRSP
Description
CAP CER 180PF 250V C0G/NP0 2211
Surface Mount, MLCC
Ratings :
X1, Y2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
180pF
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Series :
FlexiCap™
Datasheets
2211YA250181FCRSP
Knowles Syfer 2211YA250181FCRSP
FlexiCap 2211 5728Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm C0G NP0 1B ±1% 180pF