2211YA250150KCRSP
Mfr.Part #
2211YA250150KCRSP
Description
CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 2211
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
15pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2211YA250150KCRSP
Knowles Syfer 2211YA250150KCRSP
FlexiCap 2211 5728Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm C0G NP0 1B ±10% 15pF