2211YA250121FCRSP
Mfr.Part #
2211YA250121FCRSP
Description
CAP CER 120PF 250V C0G/NP0 2211
2211 (5728 metric)
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
Tolerance :
±1%
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Ratings :
X1, Y2
Capacitance :
120pF
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Datasheets
2211YA250121FCRSP
Knowles Syfer 2211YA250121FCRSP
FlexiCap 2211 5728Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm C0G NP0 1B ±1% 120pF