2211YA250120FCRSPU
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2211YA250120FCRSPU
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2211 (5728 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 12PF 250V C0G/NP0 2211
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Series :
FlexiCap™
Capacitance :
12pF
Factory Lead Time :
9 Weeks
Package / Case :
2211 (5728 metric)
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
Knowles Syfer 2211YA250120FCRSPU
FlexiCap 2211 5728Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm C0G NP0 1B ±1% 12pF