2211JA256P80DCRSP
Mfr.Part #
2211JA256P80DCRSP
Description
CAP CER 6.8PF 250V C0G/NP0 2211
Tolerance :
±0.5pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
X1, Y2
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Capacitance :
6.8pF
Applications :
Safety
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
C0G NP0 1B
Datasheets
2211JA256P80DCRSP
Knowles Syfer 2211JA256P80DCRSP
2211 5728Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm C0G NP0 1B ±0.5pF 6.8pF