2211JA250561KCTSPU
Mfr.Part #
2211JA250561KCTSPU
Description
CAP CER 560PF 250V C0G/NP0 2211
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
9 Weeks
Published :
Capacitance :
560pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Applications :
GENERAL PURPOSE
ROHS3 Compliant
Knowles Syfer 2211JA250561KCTSPU
2211 5728Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm C0G NP0 1B ±10% 560pF