2211JA250390GCTSP
Mfr.Part #
2211JA250390GCTSP
Description
CAP CER 39PF 250V C0G/NP0 2211
Size / Dimension :
0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
Capacitance :
39pF
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Package / Case :
2211 (5728 metric)
Published :
Datasheets
2211JA250390GCTSP
Knowles Syfer 2211JA250390GCTSP
2211 5728Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm C0G NP0 1B ±2% 39pF