2211JA250271MXRSP
Mfr.Part #
2211JA250271MXRSP
Description
CAP CER 270PF 250V X7R 2211
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
270pF
Applications :
Safety
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
X1, Y2
Factory Lead Time :
9 Weeks
Datasheets
2211JA250271MXRSP
Knowles Syfer 2211JA250271MXRSP
2211 5728Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm X7R 2R1 ±20% 270pF