2211JA250181GCRSP
Mfr.Part #
2211JA250181GCRSP
Description
CAP CER 180PF 250V C0G/NP0 2211
9 Weeks
Ratings :
X1, Y2
Capacitance :
180pF
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Safety
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
2211JA250181GCRSP
Knowles Syfer 2211JA250181GCRSP
2211 5728Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm C0G NP0 1B ±2% 180pF