2211JA250180GCRSPU
Mfr.Part #
2211JA250180GCRSPU
Description
CAP CER 18PF 250V C0G/NP0 2211
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
18pF
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
Knowles Syfer 2211JA250180GCRSPU
2211 5728Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm C0G NP0 1B ±2% 18pF