2211JA250151JCTSP
Mfr.Part #
2211JA250151JCTSP
Description
CAP CER 150PF 250V C0G/NP0 2211
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
Applications :
Safety
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
X1, Y2
Capacitance :
150pF
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
2211JA250151JCTSP
Knowles Syfer 2211JA250151JCTSP
2211 5728Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm C0G NP0 1B ±5% 150pF