2211JA250151FCRSPU
Mfr.Part #
2211JA250151FCRSPU
Description
CAP CER 150PF 250V C0G/NP0 2211
Applications :
GENERAL PURPOSE
2211 (5728 metric)
Published :
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
Capacitance :
150pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±1%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Knowles Syfer 2211JA250151FCRSPU
2211 5728Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm C0G NP0 1B ±1% 150pF