2211JA250121JCRSP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2211JA250121JCRSP
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2211 (5728 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 120PF 250V C0G/NP0 2211
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2211 (5728 metric)
Ratings :
X1, Y2
Applications :
Safety
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
High Voltage
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
Capacitance :
120pF
Datasheets
2211JA250121JCRSP
Knowles Syfer 2211JA250121JCRSP
2211 5728Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm C0G NP0 1B ±5% 120pF