2211JA250121GCTSPU
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2211JA250121GCTSPU
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2211 (5728 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 120PF 250V C0G/NP0 2211
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2211 (5728 metric)
Size / Dimension :
0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Feature :
High Voltage
Tolerance :
±2%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
120pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Knowles Syfer 2211JA250121GCTSPU
2211 5728Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm C0G NP0 1B ±2% 120pF