21M-CBSA-2.5X5.0X0.225
Mfr.Part #
21M-CBSA-2.5X5.0X0.225
Description
RF SHIELD 2.5" X 5" SMD T/H
Width - Overall :
2.500 63.50mm
Length - Overall :
5.000 127.00mm
Height - Overall :
0.225 5.72mm
Shield, 2-Piece 0.225 5.72mm 2.500 63.50mm Surface Mount, Through Hole 5.000 127.00mm Non-Vented 20-CBS
21M-CBSA-2.5X5.0X0.225 Overview
21M-CBSA-2.5X5.0X0.225 Features
20-CBS
21M-CBSA-2.5X5.0X0.225 Applications
There are a lot of Leader Tech Inc.
21M-CBSA-2.5X5.0X0.225 RF Shields applications.
  • Electric and magnetic transmissions
  • Computer
  • Electronic devices
  • Cable lines
  • Lightning strikes
  • Solar flares
  • Static electricity
  • Cosmic noise
Catalog related products
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC