21M-CBSA-0.5X2.5X0.225
Mfr.Part #
21M-CBSA-0.5X2.5X0.225
Description
RF SHIELD 0.5" X 2.5" SMD T/H
Length - Overall :
2.500 63.50mm
Height - Overall :
0.225 5.72mm
Width - Overall :
0.500 12.70mm
Series :
20-CBS
Shield, 2-Piece 0.225 5.72mm 0.500 12.70mm Surface Mount, Through Hole 2.500 63.50mm Non-Vented 20-CBS
21M-CBSA-0.5X2.5X0.225 Overview
21M-CBSA-0.5X2.5X0.225 Features
20-CBS
21M-CBSA-0.5X2.5X0.225 Applications
There are a lot of Leader Tech Inc.
21M-CBSA-0.5X2.5X0.225 RF Shields applications.
  • Generators
  • Lightings
  • Rectifiers
  • Inverters
  • Satellites
  • Transmission
  • Cellphones
  • Laptops
  • Bluetooth mice
  • Speakers
Catalog related products
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC