202R18N220KV4E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
202R18N220KV4E
Manufacturer
Johanson Dielectrics, Inc.
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22PF 2KV C0G/NP0 1206
Manufacturer :
Johanson Dielectrics, Inc.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
2kV
JESD-609 Code :
e3
REACH SVHC :
No SVHC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
9 Weeks
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Pins :
2
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Published :
Depth :
1.57mm
Feature :
High Voltage
Case Code (Metric) :
Height :
1.27mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.125Lx0.062W 3.17mmx1.57mm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Thickness (Max) :
0.067 1.70mm
Mount :
Surface Mount
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Length :
3.17mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
22pF
Thickness :
1.7018mm
Dielectric :
C0G
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
SMD/SMT
Temperature Characteristics Code :
C0G
Multilayer :
yes
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
202R18N220KV4E
Johanson Dielectrics, Inc. 202R18N220KV4E
22pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.125Lx0.062W 3.17mmx1.57mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)