1SD210F2-FX200R65KF2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1SD210F2-FX200R65KF2
Manufacturer
Power Integrations
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
IGBT DRIVER P/P 1CH
Manufacturer :
Power Integrations
Product Category :
Gate Drivers
Package / Case :
Module
Mounting Type :
Chassis Mount
Supplier Device Package :
Driven Configuration :
High-Side or Low-Side
Channel Type :
Single
High Side Voltage - Max (Bootstrap) :
1200 V
Gate Type :
IGBT
Current - Peak Output (Source, Sink) :
6A, 10A
Logic Voltage - VIL, VIH :
Product Status :
Obsolete
Input Type :
Rise / Fall Time (Typ) :
100ns, 100ns
Series :
Package :
Tray
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Voltage - Supply :
15.5V ~ 16.8V
Number of Drivers :
1
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    DIODE ARRAY GP 200V 5A TO252
    DIODE RECT GP 300V 10A TO263
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 300V TO247
    DIODE ARRAY SCHOTTKY 300V TO220