1N5654A/TR
Mfr.Part #
1N5654A/TR
Description
TVS DIODE 64.1VWM 103VC DO13
RoHS :
N
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64.1V
Breakdown Voltage :
71.3 V
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
14.6A
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Breakdown (Min) :
71.3V
Working Voltage :
64.1 V
Supplier Device Package :
Type :
Zener
Clamping Voltage :
103 V