1N5651A/TR
Mfr.Part #
1N5651A/TR
Description
TVS DIODE 47.8VWM 77VC DO13
Package :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
47.8 V
Voltage - Breakdown (Min) :
53.2V
RoHS :
N
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Clamping Voltage :
77 V
Brand :
Microchip
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
77V
Series :
Breakdown Voltage :
53.2 V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
19.5A