1N5651/TR
Mfr.Part #
1N5651/TR
Description
TVS DIODE 45.4VWM 80.5VC DO13
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Microchip
Working Voltage :
45.4 V
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
DO-13 (DO-202AA)
Clamping Voltage :
80.5 V
Voltage - Breakdown (Min) :
50.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
45.4V
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
80.5V
RoHS :
N
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
18.6A
Breakdown Voltage :
50.4 V