1N5647A/TR
Mfr.Part #
1N5647A/TR
Description
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC DO13
RoHS :
N
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
53.9V
Voltage - Breakdown (Min) :
37.1V
Clamping Voltage :
53.9 V
Series :
Current Rating :
5 uA
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
28A
Breakdown Voltage :
37.1 V
TVS Diodes
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33.3V
Working Voltage :
33.3 V