1N5646AE3
Mfr.Part #
1N5646AE3
Description
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC DO13
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
30A
No
Current Rating :
5 uA
Supplier Device Package :
DO-13 (DO-202AA)
Packaging :
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30.8V
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Breakdown Voltage :
34.2 V
Clamping Voltage :
49.9 V
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TA)
Termination Style :
Axial
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Capacitance @ Frequency :
Voltage - Breakdown (Min) :
34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
49.9V
Package :
Bulk
Series :
RoHS :
Details
Working Voltage :
30.8 V