1N5646A/TR
Mfr.Part #
1N5646A/TR
Description
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC DO13
Working Voltage :
30.8 V
Voltage - Breakdown (Min) :
34.2V
Clamping Voltage :
49.9 V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
30A
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
49.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30.8V
Supplier Device Package :
Microchip
Current Rating :
5 uA
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Series :
RoHS :
N
Package :
Tape and Reel (TR)
Breakdown Voltage :
34.2 V