1N5645A/TR
Mfr.Part #
1N5645A/TR
Description
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC DO13
Package :
Tape and Reel (TR)
RoHS :
N
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
33A
Breakdown Voltage :
31.4 V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
28.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.7V
Voltage - Breakdown (Min) :
31.4V
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Axial
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Current Rating :
5 uA
Clamping Voltage :
45.7 V
Working Voltage :
28.2 V
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)