1N5644A/TR
Mfr.Part #
1N5644A/TR
Description
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC DO13
Breakdown Voltage :
28.5 V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
25.6V
Clamping Voltage :
41.4 V
Current Rating :
5 uA
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
36A
No
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Voltage - Breakdown (Min) :
28.5V
Capacitance @ Frequency :
RoHS :
N
Working Voltage :
25.6 V
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
41.4V