1N5643A/TR
Mfr.Part #
1N5643A/TR
Description
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC DO13
Voltage - Breakdown (Min) :
25.7V
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Working Voltage :
23.1 V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
23.1V
Breakdown Voltage :
25.7 V
Clamping Voltage :
37.5 V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
40A
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Package :
Tape and Reel (TR)
Microchip
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
37.5V
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)