1N5639A/TR
Mfr.Part #
1N5639A/TR
Description
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC DO13
Clamping Voltage :
25.2 V
Current Rating :
5 uA
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Working Voltage :
15.3 V
Breakdown Voltage :
17.1 V
Number of Channels :
1 Channel
Series :
Microchip
RoHS :
N
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
15.3V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
59.5A
Packaging :
Reel
Capacitance @ Frequency :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
25.2V
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Breakdown (Min) :
17.1V
Active
Supplier Device Package :
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)