194-104QBR-G01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
194-104QBR-G01
Manufacturer
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Package / Case
Bead
Datasheet
Download
Description
THERM NTC 100KOHM 4261K BEAD
Manufacturer :
Product Category :
Temperature Sensors - NTC Thermistors
Min Operating Temperature :
-60°C
Series :
194
Package / Case :
Bead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
B25/85 :
4261K
Operating Temperature :
-60°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Length :
1.50 38.00mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance in Ω @ 25°C :
100k
Mounting Type :
Free Hanging
Mount :
Free Hanging
Resistance :
100kOhm
Datasheets
194-104QBR-G01
194 Series 100k Free Hanging -60°C~150°C 4261K Bulk
194-104QBR-G01 Overview
194-104QBR-G01 Features
Package/Case: Bulk
194 Series
Operating Temperature: -60°C~150°C
100kOhm Resistance