1812B824M500CT
Mfr.Part #
1812B824M500CT
Description
MLCC 0.82UF 50V X7R 1812
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Positive Tolerance :
20
Negative Tolerance :
20
Voltage - Rated :
50V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50 V
Tolerance :
20 %
Capacitance :
0.82uF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
RoHS :
Details
Temperature Coefficient :
15%
Voltage Rating (DC) :
50 V
Datasheets
1812B824M500CT
CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 20% 0.82uF