1812B824M101CT
Mfr.Part #
1812B824M101CT
Description
MLCC 0.82UF 100V X7R 1812
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
RoHS :
Details
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100 V
Walsin
Negative Tolerance :
20
Capacitance :
820 nF
Voltage Rating (DC) :
100 V
Temperature Coefficient :
15%
Series :
SIZE(GENERAL)
Height - Seated (Max) :
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
20 %
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Datasheets
1812B824M101CT
SIZE GENERAL CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 20% 820nF