1812B824K500CT
Mfr.Part #
1812B824K500CT
Description
MLCC 0.82UF 50V X7R 1812
Negative Tolerance :
10
RoHS :
Non-Compliant
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Capacitance :
820 nF
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50 V
Tolerance :
10 %
Temperature Coefficient :
15%
Voltage Rating (DC) :
50 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
1812B824K500CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 820nF