1812B824K250CT
Mfr.Part #
1812B824K250CT
Description
MLCC 0.82UF 25V X7R 1812
Capacitance :
820 nF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
RoHS :
Details
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Positive Tolerance :
10
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Temperature Coefficient :
15%
Voltage - Rated :
25V
Negative Tolerance :
10
Height - Seated (Max) :
Tolerance :
10 %
Height :
1.25
Voltage Rating (DC) :
25 V
Datasheets
1812B824K250CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 820nF