1812B824K101CT
Mfr.Part #
1812B824K101CT
Description
MLCC 0.82UF 100V X7R 1812
Lead Spacing :
Voltage Rating (DC) :
100 V
Positive Tolerance :
10
Capacitance :
820 nF
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
10 %
Temperature Coefficient :
15%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Case Code (Metric) :
Product :
General Type MLCCs
Lead Free :
Lead Free
RoHS :
Non-Compliant
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Datasheets
1812B824K101CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 820nF