1812B823K631CT
Mfr.Part #
1812B823K631CT
Description
MLCC 0.082UF 630V X7R 1812
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Positive Tolerance :
10
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
JESD-609 Code :
e3
Applications :
SMPS Filtering
Negative Tolerance :
10
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
15%
Tolerance :
10 %
Capacitance :
0.082uF
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
Datasheets
1812B823K631CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 0.082uF