1812B823K501CT
Mfr.Part #
1812B823K501CT
Description
MLCC 0.082UF 500V X7R 1812
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Negative Tolerance :
10
Tolerance :
10 %
Thickness (Max) :
0.087 (2.20mm)
Reach Compliance Code :
Compliant
3.2
HTS Code :
Capacitance :
0.082uF
Temperature Coefficient :
15%
Applications :
SMPS Filtering
Walsin
Rated (DC) Voltage (URdc) :
500 V
Lead Style :
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
ECCN Code :
EAR99
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
Datasheets
1812B823K501CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 0.082uF