1812B823K251CT
Mfr.Part #
1812B823K251CT
Description
MLCC 0.082UF 250V X7R 1812
Positive Tolerance :
10
Voltage - Rated :
250V
Negative Tolerance :
10
Temperature Coefficient :
15%
Capacitance :
0.082uF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Series :
SIZE(MID/HIGH VOLT)
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
10 %
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Datasheets
1812B823K251CT
SIZE MID HIGH VOLT CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 0.082uF