1812B823K201CT
Mfr.Part #
1812B823K201CT
Description
MLCC 0.082UF 200V X7R 1812
Surface Mount, MLCC
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200 V
Terminal Finish :
Tin/Nickel/Copper (Sn/Ni/Cu)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance :
10 %
Temperature Coefficient :
15%
Capacitance :
0.082uF
Width :
3.2
HTS Code :
JESD-609 Code :
e2
Positive Tolerance :
10
yes
ECCN Code :
EAR99
Reach Compliance Code :
Compliant
Pbfree Code :
Datasheets
1812B823K201CT
CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 0.082uF