1812B823J251CT
Mfr.Part #
1812B823J251CT
Description
MLCC 0.082UF 250V X7R 1812
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Temperature Coefficient :
15%
Length :
4.5 mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Positive Tolerance :
5
Capacitance :
0.082uF
Tolerance :
5 %
JESD-609 Code :
e3
Height :
0.8 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Width :
3.2 mm
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
1812B823J251CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 5% 0.082uF