1812B822K501CT
Mfr.Part #
1812B822K501CT
Description
MLCC 8200PF 500V X7R 1812
Temperature Coefficient :
15%
Applications :
SMPS Filtering
Positive Tolerance :
10
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Walsin
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Capacitance :
0.0082uF
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
10 %
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Datasheets
1812B822K501CT
- CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 10% 0.0082uF