1812B822J102CT
Mfr.Part #
1812B822J102CT
Description
MLCC 8200PF 1KV X7R 1812
Length :
4.5 mm
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Features :
High Voltage
Voltage - Rated :
1000V (1kV)
Capacitance :
8200 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Width :
3.2 mm
Tolerance :
5 %
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height :
0.8 mm
Applications :
SMPS Filtering
Datasheets
1812B822J102CT
- 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm X7R 5% 8200pF