1812B821M202CT
Mfr.Part #
1812B821M202CT
Description
MLCC 820PF 2KV X7R 1812
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Temperature Coefficient :
15%
Reach Compliance Code :
Compliant
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
Applications :
SMPS Filtering
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
20 %
Voltage - Rated :
2000V (2kV)
Series :
SIZE(MID/HIGH VOLT)
Details
JESD-609 Code :
e3
General Type MLCCs
ECCN Code :
EAR99
Features :
High Voltage
Height :
1.25
Tape and Reel (TR)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
2000 V
HTS Code :
Packaging :
MouseReel
Pbfree Code :
Width :
3.2
Length :
4.5
Size Code :
Positive Tolerance :
20
CERAMIC CAPACITOR
Negative Tolerance :
Capacitance :
820pF
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Datasheets
1812B821M202CT
SIZE MID HIGH VOLT CERAMIC CAPACITOR 1812 4532metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.177L x 0.126W 4.50mm x 3.20mm 15% 20% 820pF