1812B821K202CT
Mfr.Part #
1812B821K202CT
Description
MLCC 820PF 2KV X7R 1812
Terminal Finish :
TIN OVER NICKEL
Tolerance :
10 %
Walsin
Size / Dimension :
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Applications :
SMPS Filtering
Features :
High Voltage
Capacitance :
820pF
Length :
4.5
Voltage - Rated :
2000V (2kV)
Positive Tolerance :
10
Height :
1.25
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Height - Seated (Max) :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
15%