1812B684M251CT
Mfr.Part #
1812B684M251CT
Description
MLCC 0.68UF 250V X7R 1812
Stock
637
In Stock :
637
Type :
High Capacitance MLCC
Thickness (Max) :
0.110" (2.80mm)
Voltage - Rated :
250V
Series :
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Lead Spacing :
Applications :
SMPS Filtering
Width :
3.2 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
0.68 μF
Length :
4.5 mm
Datasheets
1812B684M251CT
- 0.68 μF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812B684M251CT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm).In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1812B684M251CT Features
a size/dimension of 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)