1812B683M251CT
Mfr.Part #
1812B683M251CT
Description
MLCC 0.068UF 250V X7R 1812
Positive Tolerance :
20
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
250 V
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
0.068 μF